+38 (057) 714-40-31

Edit Template

День Землі 2021

Щорічно 22 квітня відзначається Міжнародний день Землі – свято, яке ознаменувало початок сучасного екологічного руху. Мета цього дня – звернути увагу на проблеми навколишнього середовища. 22 квітня проводиться безліч екологічних заходів. Слоган Дня Землі 2021 – «Відродити нашу Землю».

Історія свята Дня Землі

Перша екологічна акція відбулася цього дня 1969 року. Сенатор США Гейлорд Нельсон закликав до створення дня, який приверне увагу суспільства до екологічних проблем. У минулому Нельсон був свідком великого розливу нафти у водоймі. Він зібрав групу з ініціативних студентів та організував першу екологічну демонстрацію.

З того часу третій тиждень квітня щорічно відзначався як Тиждень Землі. Це свято стало дуже популярним у США, а до 90-х років здобуло популярність у всьому світі. У 1990 році його вперше відзначили в СРСР. 2009 року ООН встановила відзначати офіційне свято Міжнародного дня Матері-Землі 22 квітня.

Це свято привело до ухвалення багатьох важливих екологічних законів у США. У 2016 році ООН обрала День Землі для підписання Паризької кліматичної угоди, яка містить заходи щодо зниження викиду вуглекислого газу.

Цього року відзначається 51-й День Землі. Його головними темами є відновлення біорізноманіття, боротьба з кліматичними змінами та з пандемією коронавірусу.